Prawdopodobnie jesteś w związku lub planujesz do niego wejść.
Hurra! To sprawa radości. Jest to poczucie, że twoje życie nabrało większego znaczenia, że jesteś teraz, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, odpowiedzialny za kogoś i że ta osoba jest również bardzo odpowiedzialna za ciebie.
Ale o to chodzi…
Związki to inna faza życia niż bycie singlem. Pierwszą wskazówkę tego otrzymujesz, gdy ktoś woła: „O mój Boże, jestem w związku”!
I istnieje wszechobecna możliwość, że związek straci radość, którą kiedyś miał. Mężczyzna lub kobieta z twoich marzeń nagle staje się jak zużyta zapałka, a potem zaczyna wyglądać, jakby nadszedł czas, aby przejść do kogoś innego.
Gwałtowny wzrost liczby rozwodów w naszym stuleciu świadczy o tym, że istnieje taka możliwość.
Ludzie muszą być edukowani, jak podejść do tematu relacji, jeśli chcą związku, który przetrwa próbę czasu.
Czy jest jakiś sposób, aby ludzie mogli być lepiej przygotowani do relacji? Musi być, ponieważ istnieje wiele udanych relacji.
Ten artykuł ma na celu zbadanie coachingu i jego pozytywnego wpływu na dzisiejsze relacje.
Zaufaj mi, wiele udanych związków w taki czy inny sposób skorzystało z jakiejś formy coachingu, niezależnie od tego, czy zaangażowane osoby o tym wiedziały, czy nie.
Zacznijmy. Zbadamy, czym jest coaching relacji, dlaczego jest niezbędny w związku, rodzaje coachingu relacji oraz konkretne korzyści płynące z coachingu relacji.
Coaching relacji — co to jest
Coaching relacji to proces, który ma na celu pomóc parom i osobom w jak najlepszym wykorzystaniu ich związku poprzez umożliwienie im uczenia się, jak radzić sobie ze swoimi wzajemnymi obowiązkami, rozwiązywać spory i przezwyciężać wszelkie wyzwania i trudności, jakie mogą napotkać w ich związku.
Pary w związku nie muszą, aby inni mówili im wszystko, co muszą zrobić lub naprawić w swoich związkach. Powinni nauczyć się rozpoznawać aspekty swojego związku, które wymagają dodatkowej pracy.
Generalnie to właśnie robi coaching relacji. Zamiast uczyć cię, co robić, pomaga ci uczyć się na doświadczeniu, więc oboje wiedzieliście, jak zaplanować swój kurs.
Dlaczego coaching w związku?
Bycie w związku (romantycznym lub platonicznym) wiąże się ze sprawiedliwym udziałem błogosławieństw, trudności i obowiązków. Musisz wiedzieć, jak zmaksymalizować to pierwsze i dobrze zarządzać drugim.
To niepowodzenie jest powodem, dla którego wiele dzisiejszych związków nie omija min lądowych współczesnego życia.
Mamy XXI wiek, a rozstania są na porządku dziennym. Obecnie statystyki pokazują, że liczba rozwodów zbliża się do liczby ślubów.
Nawet w krajach takich jak Japonia, gdzie sprawy związane z relacjami były kiedyś uważane za niepodważalne, liczba rozwodów i rozbitych domów gwałtownie rośnie.
Ale pozwól statystykom odpocząć przez chwilę i porozmawiajmy o tym, dlaczego ty może potrzebować warsztatów z coachingu relacji.
Coaching relacji może pukać do twoich drzwi, jeśli…
#1. Małe nieporozumienia prowadzą do kłótni między tobą a twoim partnerem.
W porządku jest mieć różne punkty widzenia; w końcu nadal masz swoje osobowości, ale kiedy pchanie i pchanie rozwiązują twoje konflikty, coś jest nie tak.
2. Jedno z was ponosi ciężar negatywnych uwag drugiego lub oboje.
Zdrowa, konstruktywna krytyka od czasu do czasu jest w porządku. Nikt nie ma racji przez cały czas.
Negatywne uwagi nie są jednak mile widziane. Są bardzo zniechęceni i mogą zagrażać czyjejś godności.
3. Brakuje emocjonalnego wsparcia, które ma zapewnić twój związek.
Jako para macie być najbliższymi, najlepszymi przyjaciółmi.
Więc kiedy jedno lub oboje musicie wyjrzeć na zewnątrz, aby nadrobić to, czego brakuje, wtedy pojawiają się poważne kłopoty.
Rodzaje coachingu relacji
Z definicji coachingu relacji jasno wynika, że jest on przeznaczony dla par i osób indywidualnych. Mamy więc coaching relacji dla par i coaching relacji indywidualnych.
1. Indywidualny coaching relacji
Indywidualna relacja lub coaching osobisty jest dla jednostki. To tutaj jednostka, z pomocą trenera, zajmuje się swoimi problemami i analizuje swoje mocne i słabe strony.
Osoby planujące nawiązanie związku będą również potrzebować tego rodzaju coachingu, aby nauczyć się, jak lepiej radzić sobie z cechami innej osobowości.
2. Coaching w relacjach dla par
Coaching w związku z parami jest przeznaczony, gdy związek wydaje się mieć problemy. Ten rodzaj coachingu pomaga zespołowi zdiagnozować, jakie osobiste dostosowania muszą wprowadzić, aby lepiej się ze sobą komunikować.
Pomaga także parze określić, jak radzić sobie z presją wywieraną na ich związek przez czynniki zewnętrzne.
Przyjrzyjmy się teraz korzyściom płynącym z coachingu w związku.
Korzyści z coachingu w związku
Coaching relacji zapewnia korzyści obu stronom relacji. Korzyści są więc nie tylko indywidualne, ale także zbiorowe.
1. Zrozum siebie
Nie możesz dobrze radzić sobie z innymi, dopóki najpierw nie zrozumiesz siebie.
Musisz zrozumieć swój sposób myślenia i dlaczego zachowujesz się tak, jak to robisz.
Jednocześnie cała ta ilość informacji o tobie może pomóc ci rozwiązać twoje wewnętrzne konflikty.
2. Wykop negatywne nawyki
Złe nawyki stworzą wzorce, które irytują innych i przyprawiają o ból głowy.
Te złe nawyki mogą wpędzić Cię w nieprzyjemne sytuacje i pogorszyć już złą. Często nie możemy uniknąć winy za bałagan, w który czasami wpadamy.
Warsztaty coachingowe mogą pomóc Ci zidentyfikować te złe nawyki i je pokonać.
3. Jeszcze raz bądź szczęśliwy ze sobą
Po tym, jak profesjonalny trener pomoże ci przezwyciężyć złe nawyki (zabierze to trochę czasu), możesz rozwiązać głębokie frustracje i iść dalej.
4. Popraw komunikację
Dobra komunikacja, która nie zapala się, to nie bajka. Jest to osiągalne.
Ty i twój partner musicie tylko wskazać punkty niestabilne i pracować nad ich rozbrojeniem.
To może być tak proste, jak nauczenie się nie obwiniać partnera, gdy coś pójdzie nie tak.
5. Stań się bardziej intymny.
Coaching może bardzo pomóc wam zbliżyć się do siebie.
Nauczy Cię, jak rozumieć swoje potrzeby, uczucia i szacunek, a nawet czuć się z nimi komfortowo.
Wniosek.
Udane relacje łączą w sobie kilka elementów do pracy. To, czy nasz związek ich obejmuje, może oznaczać zagładę lub świętowanie tych związków.
Dlatego musimy od czasu do czasu sprawdzać, jak sobie radzi nasz związek i czy znajdziemy coś, co wymaga naprawy, doskonałe i akceptowalne.
Jeśli nie, nie ma wstydu zaprosić na warsztaty coachingu relacji. Każdy musi zrobić wszystko, co w jego mocy, aby uratować swoje relacje, nawet szukając pomocy z zewnątrz.