Co każda para powinna wiedzieć o zarządzaniu konfliktami.

Trudno zignorować powszechność konfliktu w naszym codziennym życiu. Możemy to usłyszeć z zamkniętymi oczami i zobaczyć z uszami podłączonymi do słuchawek.

Wystarczy jedno proste pchnięcie, aby nawet głusi i niemi zdali sobie sprawę, że konflikt nigdy nie jest zbyt daleko.

Czujemy to także w sobie. Kto nie borykał się z wyborem między identycznymi przedmiotami tylko dlatego, że mają różne kolory?

Konflikt wewnętrzny jest wystarczająco straszny, ale to zupełnie inna historia. Każdy rodzaj tego, co każda para powinna wiedzieć o zarządzaniu konfliktami.konflikt zaczyna się od co najmniej dwóch osób, a ze względu na ten artykuł skoncentrujemy się na sporach między parami.

Ten wpis na blogu zdefiniuje zarządzanie konfliktami, zagłębi się w przyczyny konfliktów i zasugeruje sposoby skutecznego rozwiązywania konfliktów.

Co to jest zarządzanie konfliktami?

Zarządzanie konfliktami to suma kroków, które para może podjąć, aby poradzić sobie z nieporozumieniami wynikającymi z różnic osobowości, niezdrowych interakcji emocjonalnych i innych czynników.

Para, która nadała priorytet pracy nad swoimi różnicami, powinna zacząć od znalezienia pierwotnych przyczyn konfliktów i zaatakowania ich, a nie siebie. 

W następnej sekcji przeanalizujemy główne przyczyny konfliktu w związku.

Co powoduje konflikt w związku?

Wiele czynników może powodować konflikty w związku, takie jak presja w pracy, ograniczenia ekonomiczne itp.

Niemniej jednak, po bliższym zbadaniu tego, co sprawia, że pary się kłócą, ujawnia się kilka trendów. Oni są:

1 Odmowa widzenia spraw z perspektywy drugiej osoby

Jest to prawdopodobnie numer jeden w kwestiach związanych z relacjami.

Każdy związek, w którym strony szybko odrzucają obawy i obawy partnera jako tylko „zamieszanie”, zmierza w złym kierunku.

Wiele par ma problemy, ponieważ nie postrzegają współmałżonka jako kogoś, kto zasługuje na wysłuchanie i zrozumienie. To znaczy, to jeden z najgorszych sposobów na pozbawianie kogoś godności. 

2. Niekontrolowany gniew

Trudno się oprzeć złości, kiedy się złości — a przynajmniej tak myślisz.

Jeśli wkurzyłeś się na coś, co zrobił twój SO (znaczący inny), często dobrym pomysłem jest zadać sobie pytanie, czy uważasz, że twój partner naprawdę chciał cię skrzywdzić. 

Jednocześnie weź głęboki oddech i zdejmij nacisk z siebie. Innymi słowy, zatrzymaj się na chwilę i przestań koncentrować się na zranionych uczuciach. Zamiast tego zajrzyj pod powierzchnię i zobacz, co przyczyniło się do problemu.

Ten wgląd pomoże ci utrzymać zranione uczucia w ryzach.

3. Słaba komunikacja

Kiedy pary komunikują się słabo, a nawet ze złością, trudno jest utrzymać atmosferę miłości, która kiedyś panowała.

Bez dobrej komunikacji żaden z partnerów nie będzie wiedział, co czuje lub z czym ma do czynienia drugi.

Aby pary dobrze się porozumiewały, każda z nich uważnie słuchała, gdy mówi druga osoba.

Unikaj pułapki gromadzenia formuł w głowie, gdy mówi twój partner. Pamiętaj, że druga osoba potrzebuje, abyś zrozumiał jej punkt widzenia. 

Na zakończenie

Konflikty mogą być cierniem w związku. Jednak wiedza o tym, co w nich wybuchnie, jest pierwszym krokiem do dobrego obchodzenia się z nimi.

Wreszcie, pary dobrze zrobią, jeśli zastosują się do wskazówek zawartych w tym artykule i, jeśli to konieczne, rozważą skorzystanie z pomocy trenera relacji dostosowanego do ich konkretnych problemów. 


Opublikowano

w

przez

Tagi:

pl_PLPolish